چگونه لکه های رنگ را از روی لباس،فرش و مبل خانه پاک کنیم ؟

چگونه لکه های رنگ را از روی لباس،فرش و مبل خانه پاک کنیم ؟

لکه های رنگ می توانند شامل رنگ های حلال آب (لاتکس ، رنگ کاردستی اکریلیک ، پلاستیک و نیم پلاستیک) یا رنگ روغنی (روغنهای هنری یا رنگ کاردستی مدل پایه تینر) باشند.

با هر نوع رنگ ، این مراحل را دنبال کنید تا رنگ قبل از خشک شدن از لباس جدا شود. اگر نمی توانید بلافاصله آن را از بین ببرید ، ناحیه رنگی را تا زمانی که می توانید مرطوب نگه دارید . این تکنیک ها برای پارچه ها و لباس ها و اقلام نظیر اینها قابل شستشو است. برای لوازم جانبی خانگی و الکترونیکی ، نیاز به یک خشک کن سریع دارید .

رنگ های پایه آب

اگر یک لکه بزرگ رنگ وجود دارد ، از چاقو یا شیء همانند چاقو مثل تیغ و … استفاده کنید. تا حد ممکن رنگ اضافی آن برطرف میشود.

سریعا ، رنگ را از الیاف پارچه درحالی که پارچه یا لباس و… را پشت و رو کرده اید با جریان نیرویی زیاد از آب گرم شستشو دهید. سپس ، با استفاده از مواد شوینده و صابون لکه را شستشو دهید و سپس آبکشی نمایید تا لکه رنگ از بین برود. شاید لازم باشد چندین بار این کار را تکرار کنید. سپس لباس را طبق معمول بشویید. اگر رنگ خشک شده بود ، ممکن است بتوانید رنگ را با کمی الکل مالش دهید. از یک تکه پنبه استفاده کنید و از بیرون لکه به سمت داخل کار کنید. از یک چاقویی که به خوبی تیز نیست استفاده کننده یا از لبه کارت اعتباری تا رنگ را به آرامی جدا کنید زیرا از الیاف سست می شود. این بهترین کار روی لکه های رنگی “جدید” است که توسط گرما تنظیم نشده اند.

رنگ های پایه تینر یا روغنی

در هنگام آغشته شدن به رنگ روغنی ، رنگ روغن باید سریعا از لباس جدا شود. اگر خشک شود ، حذف آن تقریباً غیرممکن است. بنابراین ، تا زمانی که شروع به تمیز کردن کنید ، آن را مرطوب نگه دارید. به لیبل رنگ روغنی استفاده شده نگاه کنید تا اگر محلول رقیق کننده خاصی را اعلام کرده از آن استفاده کنید یا از محلول ترامپین. لکه را روی یک پد ضخیم حوله کاغذی یا پارچه های سفید قدیمی قرار دهید و با کار کردن از پشت پارچه شروع کنید.

ناحیه رنگ شده را با محلول رقیق کنید و با کمک قاشق یا دست ناحیه را بزنید تا رنگ مجبور به کم رنگ شدن بکند. اجازه دهید تا رنگ با محلول کم کم تغییر رنگ دهد و به حوله یا پارچه های قرار داده شده در زیر آن جذب شود . ممکن است کمی زمان بر باشد ولی باید صبور باشید. پس از برداشتن لکه رنگ ، ناحیه را با مواد شوینده مایع اشباع کنید و به خوبی برروی آن کار کنید. لکه را درون گرمترین دمای آب توصیه شده برای پارچه فرو کنید و بگذارید یک شب خیس شود. طبق معمول دوباره با مقداری مواد شوینده و شستشو دهید.

(0) نظر
نظر خود را ثبت کنید
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید در سایت به نمایش در خواهد آمد.