راهنمای خرید غلطک رنگ طرح دار

راهنمای خرید غلطک رنگ طرح دار

راهنمای خرید غلطک رنگ طرح دار

غلطک‌های رنگ طرح دار با توجه به رنگ و سطح کار انتخاب می‌شوند از غلتک های تک لایه گرفته تا غلتک های لاکی یا غیر قطره‌ای طرحدار، همگی از انواع مختلف غلتکهایی هستند که شما می‌توانید برای رنگ آمیزی سطوح مختلف از جمله دیوار از آنها استفاده کنید. با استفاده از غلطک های طرح دار افقی، غلطک‌های فومی یا خاردار (رشته دار) می‌توانید از انواع رندرهای لاک ها استفاده نمایید. در ادامه مطلب ما به شما راهنمایی جامعی را در استفاده و خرید غلطک های طرح دار رنگ ارائه خواهیم کرد.

 

- ویژگی‌های اصلی یک غلتک رنگ طرح دار

غلطک های رنگ طرح دار برای رنگ آمیزی سطوح مسطح و بزرگ کاربردی هستند. غلطک خود از یک دسته و یک بستر رنگ تشکیل شده است که دسته دوم آن را می‌توان جدا نموده و تعویض کرد. انتخاب غلطک طرح دار رنگ شما به موارد زیر بستگی دارد:

۱- نوع سطح

۲- نوع محصول شما در برنامه‌ریزی برای اعمال رنگ‌نقاشی، انجام تزییناتی همچون وارنیش و جلا دادن سطوح چوبی.

۳- و نتیجه که در نهایت می خواهید در کار رنگ آمیزی خود ببینید.

غلطک‌های طرح دار می توانند به تنهایی نیز به کار بروند اما غالباً به عنوان بخشی از کیت نقاشی به کار می روند.

غلطک های طرح دار را معمولاً نه به تنهایی ، بلکه به همراه یک قلم مو میفروشند تا به شما این امکان را بدهند گوشه های دیوار و سطح مورد نظر را کاور نمایید

 

غلطک رنگ طرح دار

 

- انتخاب غلطک طرح دار رنگ آمیزی بر اساس کاربرد

- قالب دسته و غلطک

انتخاب نوع دست اساساً به گستردگی و بلندی سطح مورد نظر بر می گردد با این وجود در هنگام خرید  لازم است به دو نکته توجه نمایید:

- دسته تلسکوپی برای راحتی بیشتر در رنگ آمیزی

اگر می خواهید به راحتی به سقف های بلند دسترسی داشته باشید انتخاب دسته های تلسکوپی یا تیر کششی با دسته بلند انتخاب درستی است. همچنین می توانید خود را به نردبان، پله های برقی یا چهارپایه مجهز نمایید.

دستگیره می‌تواند از جنس چوب ،پلاستیک یا مواد کامپوزیتی باشد .تمیز کردن دو گزینه آخر آسانتر از مورد اول است. اگرچه محصول مورد استفاده شما باید طبق نوع رنگ مورد استفاده مانند رنگ آکریلیک یا آلکیدو رنگ سفید برای رنگهای روغنی انتخاب شود.

 

- نوع استوانه غلطک طرح دار

استوانه غلطک طرح دار باید برای سطحی که روی آن کار می‌کنند طراحی شود و به نسبت گستردگی و عمق کار طراحی شود استوانه غلطک ها می توانند از مواد مختلف ساخته شده و بسته به نتیجه ای که به دنبال آن هستید نیز ویژگی های خاصی دارند.

 

- استوانه فومی

استوانه فومی برای کاربردهای مختلفی مفید هستند و می‌توانید از انواع آنها  برای پوشاندن سطح اولیه به عنوان رنگ آستر و زیرسازی رنگ و یا برای تازه سازی کف سطوح خود با رنگ استفاده کنید.

- استوانه غلطکی برای جلا دادن( وارنیش)

همانطوری که از نام آنها نیز پیدا است این استوانه ها به طور خاص برای استفاده در جلا دادن و براق نمودن سطوح طراحی شده‌اند. وارنیش یک محصول برای صیقلی نمودن سطوح چوبی است که به منظور اجازه تنفس دادن به مواد رنگی که به سطوح می دهید تا از سطوح نیز در برابر اشعه uv محافظت نماید استفاده می شود.

این استوانه های غلطکی مخصوص هر نوع سطح صافی است که می خواهید رنگ آمیزی نموده یا لاک بزنید تا پایانی براق و شفاف  به سطح کار بدهد.

- استوانه غلطکی مخصوص اسباب چوبی(جلاکاری شده)

این نوع غلتک ها مخصوصاً برای طراحی هرگونه سطوح بلند و به منظور پر کردن شکاف‌های سطح مورد نظر استفاده می‌شوند و معمولاً دستگاه‌های نگهدارنده بلندی دارند مثلاً در رندر های این غلطک های طرح داره رنگ از دسته تلسکوپی یا از پله های با قابلیت تنظیم ارتفاع دسته استفاده شده است.

- استوانه غلطکی طرح دار استیپل

استوانه غلطکی طرح دار استیپل برای جلوه دادن سبک با الگوی مشخص سوراخ دار به سطح استفاده می شود این استوانه دارای سوراخ هایی است که وقتی روی سطح مینشیند ظاهری خشن و با چاله و چوله به وجود می آورد.

- استوانه غلطکی طرح دار خاردار

این نوع استوانه به شما  این امکان را می دهد تا با ایجاد عمق در سطح  پایانی تزیینی، روی رندر ایجاد نماید.

- مواد به کار برده شده در استوانه غلطک طرح دار

مواد به کار رفته شده در استوانه غلطک طرح دار میتواند از الیاف مصنوعی ،طبیعی و یا مخلوطی از هر دو باشد.

- استوانه غلطک طرح دار با رنگ مصنوعی

پوشش های غلطکی مصنوعی به ویژه برای استفاده در رنگ های آکریلیک مناسب هستند.

- پوشش  استوانه غلتکی مخلوط

پوشش غلطکی طرح دار رنگ از مخلوطی از الیاف طبیعی و مصنوعی مبتنی بر روغن و حلال ساخته شده‌اند.

- پوشش استوانه غلطکی طبیعی

این استوانه از الیاف طبیعی ساخته شده که می‌توان با انواع رنگها استفاده کرد و پوشش بهتری به کار بخشید .

- انتخاب غلطک رنگ متناسب با نوع اتاق و سطح مورد نظر

غلطک های رنگ برای کاربردهای خاصی طراحی شده اند و نام‌های مخصوصی مانند غلطک رنگ طرح دار آکریلیک یا غلطک رنگ رادیاتور و غیره دارند.

 

Patterned color rollers

 

- انتخاب غلطک برای سطوح مختلف

 

مبلمان و درب ها

مبلمان و درب های اتاق را باید با غلطک طرح دار نقاشی با الیاف مصنوعی ۵ میلیمتری رنگ نمود تا بهترین اثر بخشی را داشته باشد . اگر قصد رنگ آمیزی درب ها و مبلمان چوبی خود را دارید توصیه ما به شما استفاده از غلطک های طرح دار الیاف مصنوعی است. لازم است که قبل از رنگ آمیزی سطح آن را به خوبی آماده کنید تا پایان بهتری داشته باشید.

 سقف و دیوار

برای رنگ آمیزی سقف یا دیوار بافت سبک بهتر است از غلطک طرح دار رنگی بدون ریزش، بدون قطره ۱۲ میلیمتری استفاده کنید غلطک رنگ خود را به رنگ مصنوعی دیوار و سقف آغشته کنید که دسته تلسکوپی دارد.

دیوارهای صاف

رنگ آمیزی یک دیوار صاف نیاز به غلطک دو لایه ۱۰ میلیمتری دارد . اگر در حال رنگ آمیزی دیوار صاف آشپزخانه یا سرویس بهداشتی هستید و حتماً از رنگ مخصوص حمام و آشپزخانه با قابلیت تناسب با رطوبت حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید تا از ریزش دیوارها جلوگیری کند.

- دیوار نمای بیرونی و گچ کاری نما

دیوارهای خارجی سنگ نما زده شده باید با استفاده از غلطک رنگ طرح دار ۱۸ میلیمتری رنگ آمیزی شوند .حتماً غلطکی را انتخاب کنید که مخصوص استفاده در رنگ های پلیولیت باشد.

اگر قصد دارید روی سطوح چوبی، دیوارهای بیرونی (روکش چوبی )نقاشی کنید لازم است نکات مربوط به رنگ آمیزی سطوح چوبی را رعایت نمایید تا بهترین ماندگاری را ایجاد نماید .

 

- لوازم ضروری نقاشی

در  رنگ آمیزی دیوارها و سقف برای نتیجه گیری بهتر و پایان کار زیباتر حتما زیرسازی سطح را به‌خوبی ایجاد نمایید. طیف وسیعی از ابزارهای نقاشی برای محافظت و ایجاد ماندگاری بالا طراحی شده اند که تهیه لوازم آنها ضروری است.

- تهیه یک ورق محافظ و نوار برای محافظت از کف سطح ساختمان در برابر نشت رنگ و یا چک نمودن احتمالی رنگ و یا پوشاندن ستونی که نمی خواهید رنگ نمایید.

- تهیه سینی رنگ با یک سطح شیبدار برای کنترل میزان رنگ داده شده به غلطک طرح دار

- تهیه حلال برای پاک نمودن استوانه و برس غلتکی رنگ در بین کار و تغییر رنگ

-تهیه یک ماسک برای محافظت از مضرات رنگ شیمیایی استفاده شده در هنگام رنگ آمیزی .

 

Source: https://advice.manomano.co.uk/paint-roller-buying-guide-n3224

 

 

 

 

مقالات مرتبط
راهنمای خرید غلطک رنگ طرح دار

غلطک‌های رنگ طرح دار با توجه به رنگ و سطح کار انتخاب می‌شوند از غلتک های تک لایه گرفته تا غلتک های لاکی یا غیر قطره‌ای طرحدار، همگی از انواع مختلف غلتکهایی هستند که شما می‌توانید برای رنگ آمیزی سطوح مختلف از جمله دیوار از آنها استفاده کنید.

ویژگی‌های یک فروشگاه خرید اینترنتی انواع غلطک طرح دار

تنوع محصولات ارائه شده توسط یک فروشگاه آنلاین نشانه اعتبار و اصالت فعالیت یک فروشگاه اینترنتی است و از جمله عواملی است که می توانید در خرید بی دغدغه و بدون هراس از یک فروشگاه مد نظر قرار دهید.

(0) نظر
نظر خود را ثبت کنید
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید در سایت به نمایش در خواهد آمد.